Konec roku se blíží a s ním i finále letošní Sokolské kapky krve. Všem, kteří se zapojili, patří vřelé díky – zejména od pacientů, kterým darovaná krev zachránila zdraví nebo dokonce život. Loni sokolové darovali rekordních 382 litrů krve a nejvíc se na tom podílel Sokol Komárov, který je zatím v počtu odběrů nedostižný. Proto hlaste své jednotě třeba i jeden jediný odběr, počítá se každý. Jednoty, které se zapojily nejvíc, moc rádi odměníme.

Těší nás, že počet dárců rok od roku stoupá. Pokud jste darovali krev letos, nezapomeňte to nahlásit ve své jednotě. Jednoty potom prosíme, aby vyplnily a do konce roku poslaly formulář, který naleznou ZDE.

Už první pololetí ukazuje na skvělý výsledek. Zapojilo se rekordních 32 jednot a darovalo zatím 166 sokolů.

Nejlepší jednoty i letos oceníme, i když víme, že největší odměnou je dobrý pocit z toho, že jsme mohli někomu pomoci.

Hromadný odběr v Tyršově domě 16. 2. 2022

V příštím roce nás čeká opět několik hromadných odběrů. Ten první bude 16. 2. 2022 v Tyršově domě, kdy takto společně oslavíme výročí vzniku Sokola. Tak, kdo můžete, přijďte taky. Registrujte se u nové koordinátorky projektu Anety Beránkové na emailu: aberankova@sokol.eu.

Všechny potřebné informace o Sokolské kapce krve a o darování krve jako takovém najdete na webu sokolskakapkakrve.cz.

Jana Horká

Časopis Sokol