ZAPOJENÍ SOKOLOVÉ A JEDNOTY

Co vzniklo původně jako nápad člena Sokola Praha – Libeň MUDr. Víta Jakoubka, PhD. a několika jeho přátel, našlo velkou odezvu v celém sokolském hnutí – dobrovolnost, nezištnost, pomoc potřebným, to vše patří k sokolským hodnotám. Laskavost je naší hodnotou, proto se snažíme pomáhat všude tam, kde je to potřeba. Dárcovství krve patří k těm nejcennějším způsobům pomoci – může zachránit život!

Všechny zapojené sokolské jednoty do projektu Sokolská kapka krve (2015 – 2020)

Do projektu se od prvního ročníku zapojilo přes 350 dárců ze 100 jednot, kteří společně darovali přes 1095 litrů ničím nenahraditelné krve. Velmi nás těší zapojení i malých jednot a jednotlivců z celé České republiky. Nejaktivnějšími dárci jsou sokolové z Komárova, kde se jejich řady rozrostly z původních 11 dárců (1.ročník) na 27 dárců.

Přidáte se k nám letos i VY?

Jak jsme si vedli v 6. ročníku? (2020)

odběrů krve

dárců krve

zapojených jednot

oslava a dobrý skutek v jednom

Letošní již 7. ročník projektu jsme odstartovali poněkud netradičně. K příležitosti oslav 159. výročí založení sokolského spolku jsme uspořádali hromadný odběr v Tyršově domě zastřešený výjezdním týmem ÚVN. Během necelých čtyř hodin sokolové a jejich příznivci darovali přes 16 litrů krve. Na lehátka v tělocvičně postupně ulehlo 36 lidí, z toho zhruba dvě třetiny mladých dárců do třiceti let.