AKTUÁLNÍ ročník

Společné darování krve sokolů z Nové Bělé (30.04.2021)

Skončil 7. ročník Sokolské kapky krve, v němž se podařilo darovat úctyhodných 394 litrů krve a zúčastnilo se ho rekordních 377 dárců. Všem, kteří se podělili o to nejcennější, ze srdce děkujeme! Podpořte s námi pacienty i v roce 2022.

8. ročník Sokolské kapky krve symbolicky zahájil hromadný odběr krve v Tyršově domě 16. 2. 2022 u příležitosti oslav 160 let Sokola. Hromadný odběr byl i letos zastřešen výjezdním týmem Ústřední vojenské nemocnice a sokolové a jejich příznivci při něm darovali více než 28 litrů krve. Výrazně tím překonali loňský rekord 16 litrů. Jak to loni při odběru vypadalo se můžete podívat ve videu.

jsme společně darovali v loňském ročníku

překonáme letos tuto hranici?

Současně vyzýváme sokoly z celé republiky, aby se také připojili a darovali krev. Budeme rádi, když se pro tento laskavý čin nadchnete tak, jako např. sokolové ze Spořilova či Nové Bělé, u nichž se stal výlet za darováním krve oblíbenou tradicí.

Společným hromadným odběrem v Tyršově domě si sokolové rovněž připomenou Památný den sokolstva. Termín této akce bude ještě upřesněn, ale již nyní jste srdečně zváni. Sledujte informace na webu a na sociálních sítích.

Krev je v nemocnicích třeba stále, a proto pacientům velice pomůže, když se budete do transfuzních stanic či na hromadné odběry vracet. Budeme rádi, když se s námi podělíte o své fotografie a samozřejmě také o své výsledky – na odpovědi se těšíme vždy v červenci a v lednu. Každoročně odměňujeme prvodárce a také ty nejaktivnější jednoty. Poděkování ale patří vám všem – za vaši laskavost a pomoc dobré věci. Děkujeme! Jste naši hrdinové!