AKTUÁLNÍ ročník

Společné darování krve sokolů z Nové Bělé (30.04.2021)

Aktuální 9. ročník má za sebou první část roku a výsledky zveřejníme už brzy. Dle zvyku se uskutečnil hromadný odběr v Tyršově domě a druhý se chystá na 6. října. Uctíme tak i Památný den sokolstva (8. října). Hromadný odběr organizují tradičně i další jednoty. Například v Jihlavě či v Domašíně  ve spolupráci s místními hasiči.

8. ročník se v roce 2022 konal u příležitosti oslav 160 let Sokola. Hromadný odběr byl zastřešen výjezdním týmem Ústřední vojenské nemocnice a sokolové a jejich příznivci při něm darovali více než 28 litrů krve. Výrazně tím překonali rekord z roku 2021 (16 litrů). Jak to v roce 2022 při odběru vypadalo se můžete podívat ve videu. Celkem se zúčastnilo 343 dárců, kteří darovali 387 litrů krve.

V 7. ročníku se podařilo darovat úctyhodných 394 litrů krve a zúčastnilo se ho rekordních 377 dárců. Všem, kteří se podělili o to nejcennější, ze srdce děkujeme

jsme společně darovali v 8. ročníku

překonáme letos tuto hranici?

Současně vyzýváme sokoly z celé republiky, aby se připojili a darovali krev. Budeme rádi, když se pro tento laskavý čin nadchnete tak, jako např. sokolové ze Spořilova či Nové Bělé, u nichž se stal výlet za darováním krve oblíbenou tradicí.

Krev je v nemocnicích třeba stále, a proto pacientům velice pomůže, když se budete do transfuzních stanic či na hromadné odběry vracet. Budeme rádi, když se s námi podělíte o své fotografie a samozřejmě také o své výsledky – na odpovědi se těšíme vždy v červenci a v lednu. Každoročně odměňujeme prvodárce a také ty nejaktivnější jednoty. Poděkování ale patří vám všem – za vaši laskavost a pomoc dobré věci. Děkujeme! Jste naši hrdinové!