AKTUÁLNÍ ročník

Společné darování krve sokolů z Nové Bělé (30.04.2021)

Aktuální již 7. ročník projektu jsme odstartovali poněkud netradičně. K příležitosti oslav 159. výročí založení sokolského spolku jsme uspořádali hromadný odběr v Tyršově domě zastřešený výjezdním týmem ÚVN. Během necelých čtyř hodin sokolové a jejich příznivci darovali přes 16 litrů krve. Jak to u nás vypadalo se můžete podívat ve videu.

Máme obrovskou radost, že se tímto společným aktem nechali inspirovat i další bratři a sestry. Sokolové z Nové Bělé uspořádali taktéž společné darování v krevním centru ostravské fakultní nemocnici. Celkem 22 dárců darovalo 9,8 litrů krve a vypadá to i na novou tradici. „Hromadné darování má velkou výhodu v tom, že když jste nervózní, ve skupině lidí se můžete vzájemně podpořit“ dodává Ondřej Rybníček, iniciátor akce a vzdělavatel z Nové Bělé.

jsme společně darovali v loňském ročníku

překonáme letos tuto hranici?

Další společný odběr v Tyršově domě plánujeme na 7. října, ne náhodou den před Památným dnem sokolstva. Stejně tak bude možné v ten samý den darovat krev s našimi sokolskými bratry a sestrami z Brna I. Kdy a komu se nahlásit si přečtěte v článku – Daruj krev společně s námi 7.října.