Dnešek je Světovým dnem dárců krve. Všem lidem, kteří darovali to nejcennější a pomohli tak zachránit lidský život, patří velký dík. Stovky dárců krve má ve svých řadách i Sokol. V loňském roce jsme v rámci Sokolské kapky krve darovali přes 350 litrů této vzácné tekutiny. S novým ročníkem jsme odstartovali také novou tradici a sice hromadné darování krve. Kolik jednot se k nám přidá?

17. února jsme se sešli v Tyršově domě a namísto společných oslav, které jsme s ohledem na vývoj pandemie museli odložit, jsme oslavovali dobrým skutkem – darováním krve. Během necelých čtyř hodin jsme darovali přes 16 litrů krve. Na lehátka v tělocvičně postupně ulehlo 36 lidí, z toho zhruba dvě třetiny mladých dárců do třiceti let. Právě získání prvodárců bylo hlavním cílem akce.

Jak to u nás vypadalo se můžete podívat ve videu. Další hromadný odběr v Tyršově domě plánujeme na 7. října, ne náhodou den před Památným dnem sokolstva. Přidáte se?