Projekt Sokolská kapka krve pokračuje již sedmým rokem a zatím se zdá, že své možnosti zdaleka nevyčerpal. Do projektu se zapojuje stále více jednot i jedinců napříč celou republikou a to nás moc těší. Dohromady je to 166 bratrů a sester, kteří si nechali od ledna do června pustit žilou.

Za 1. pololetí roku 2021 své výsledky nahlásilo 32 jednot. V tomto roce poprvé nově pomocí webového formuláře, který najdete pod záložkou NAHLÁSIT VÝSLEDKY. Průběžné 1. místo obhájil Sokol Komárov z župy Jungmannovy, kde 26 dárců absolvovalo celkem 41 odběrů. Milým překvapením jsou nově zapojené jednoty s více než 10 dárci a to Pardubice I a Brno I. Sokolské kapce krve je také věnován článek v časopisu SOKOL, kde najdete přehled všech nahlášených jednot.

Protože je naším cílem pomoci rozšířit základnu dárců, rozhodli jsme se projekt podpořit hromadným či chcete-li společným darováním krve. Poprvé se hromadný odběr konal ve velké tělocvičně Tyršova domu v Praze (17.02.2021). A pro velký úspěch se bude opakovat znovu a to 7. října, ne náhodou den před Památným dnem sokolstva. Stejně tak bude možné v ten samý den darovat krev s našimi sokolskými bratry a sestrami z Brna I.  podrobnější informace najdete v článku – Daruj krev společně s námi 7. října.

BUDEME RÁDI, KDYŽ SE K NÁM PŘIDÁŠ I TY! sTAČÍ JEN NA NAPSAT příslušné kontaktní osobě, ŽE DO TOHO JDEŠ S NÁMI:

Praha: Aneta Kaslová, akaslova@sokol.eu

Brno: Veronika Jínová, matrika@tjsokolbrno1.cz

Pro srovnání se pojďme ohlédnout za předchozím ročníkem. V loňském roce odběry nahlásilo celkem 78 jednot a celkových 849 odběrů absolvovalo 299 dárců. Do odběrů se počítá, jak samotné darování krve, tak i darovaná plazma či krevní destičky. Všechna výše zmíněná čísla předčila ta za rok 2019, navzdory všem překážkám a omezením způsobených pandemií Covid-19.

Nezapomeňte ani vy nahlásit výsledky za svou jednotu, ať už za druhou polovinu roku 2021 nebo za celý rok a to prostřednictvím formuláře pod odkazem do 31. 1. 2022.

Mysleme na to, že darovaná krev může zachránit lidský život a to přece stojí za nějaké nepohodlí a námahu. Dejme ostatním pocítit, že sokolové nejen cvičí, ale i pomáhají!